Producenci
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost
Historia Walrus Oil

 „Jak przeszliśmy od wykańczania drewna do balsamu do ust i wszystkiego pomiędzy? Podstawą wszystkiego, co robimy, jest miłość do natury i zaangażowanie w naturalne i bezpieczne produkty. Przeczytaj naszą historię, a wszystko będzie miało sens.”


- Dave Darr, założyciel/dyrektor generalny Walrus Oil

 POCZĄTKI


Po trudnym dzieciństwie pełnym komplikacji zdrowotnych, Dave Darr kończy studia w 2009 roku i przenosi się do Grand Rapids w stanie Michigan. W wolnych chwilach odnawia antyczne meble i zaczyna eksperymentować z unikalnymi i naturalnymi składnikami, które wykorzystuje jako wykończenie drewna. Kilka lat później Dave przenosi się do Ozark i otwiera stolarnię dostarczającą deski do krojenia oraz stoły (wykonane z lokalnego drewna gór Ozark) do lokalnych restauracji. Zauważa na rynku brak bezpiecznych rozwiązań do wykończeń drewna, nadających się do bezpośredniego kontaktu z żywnością. Zaczyna również butelkować i sprzedawać swoje sprawdzone receptury. Nazwał go „olejem morsa” (z ang. "Walrus Oil"), nazwa luźno inspirowana dużymi wąsami, z których był znany.


2017 - NARODZINY WALRUS OIL


Wstępne testy rynkowe Walrus Oil były bardzo pozytywne, a po kilku miesiącach popyt niespodziewanie eksplodował, dzięki wielu zadowolonym klientom dzielącym się swoimi doświadczeniami w mediach społecznościowych. W kolejnym roku marka Walrus Oil pojawia się na łamach największego na świecie magazynu drzewnego „Wood Magazine” i jest wybierany przez największą sieć sklepów stolarskich w USA - Rockler Woodworking. Te kamienie milowe pomagają ugruntować pozycję Walrus Oil jako powszechnie znanej marki w społeczności drzewnej w Ameryce Północnej. W kolejnych latach wprowadzane są nowe wykończenia drewna i wprowadzane są nowe warianty produktów. Walrus Oil zaczyna również sprzedaż poza granicami USA.


2018 - PRODUKTY STWORZONE DLA WARUNKÓW SUROWEJ PÓŁNOCY

Po częstych podróżach do Montany i Wyoming w środku zimy, korzystając z tych samych metod i standardów jakości, Dave tworzy Logger's Lip Balm i Logger's Hand Salve - jest to 100% roślinna linia pielęgnacyjna, stworzona w celu utrzymania nawilżenia i ochrony skóry w trudnych warunkach Północnych Gór Skalistych. Stworzono również linię produktów do pielęgnacji skóry, aby lepiej chronić wyroby skórzane podczas wędrówek lub pracy po starych drogach leśnych wyrębów.

 

2020 - INICJATYWA SADZENIA DRZEW


Walrus Oil przekazywał zyski programom środowiskowym od samego początku, jednak w 2020 roku nawiązali współpracę z National Forest Foundation, zobowiązując się do posadzenia kilku tysięcy drzew w ciągu jednego roku. W następnym roku, w 2021 roku, zwiększyli swoje zaangażowanie w National Forest Foundation, stając się oficjalnym partnerem w sadzeniu drzew, zarezerwowanym dla wybranych firm. Walrus Oil jest również oficjalnym członkiem "1% For The Planet". Aby przeczytać więcej o inicjatywie sadzenia drzew - kliknij tutaj.

 

  

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl